C. MASZYNY I URZĄDZENIA OGRODNICZE

Wynajem maszyn do pielęgnacji ogrodu .

 • C 1.Areatory

  Aeracja to nakłuwanie trawnika w celu napowietrzenia części podziemnych darni, pomaga krzewieniu się korzeni, dotarciu nawozów, powietrza i wilgoci do najgłębszych części trawnika . Dzięki aeracji wiosennej lub jesiennej korzenie trawnika rozrastają się głęboko a co za tym idzie sam trawnik lepiej znosi trudne warunki np. susze .
  Aeracja przeprowadzana butami z kolcami lub walcem z kolcami pomaga w zwiększaniu masy korzeni i zwiększa zdolności regeneracyjne trawnika .

 • C 2.Frezarki do pni (karczowniki)

  Frezarki do pni, zwane także karczownikami, to profesjonalna maszyna do niwelowania i usuwania pni pozostałych po wycince drzewa. Na tarczy tnącej zamontowane są specjalne noże, które usuwają pieniek zarówno powyżej jak i poniżej poziomu gruntu. 

  W ofercie posiadamy frezarkę firmy Levco. Jest to samojezdna maszyna z silnikiem o mocy 18kM.

 • C 3.Glebogryzarki

  Glebogryzarka służy do spulchniania i przemieszania gleby , szybkiego uprawiania pól po kulturach wieloletnich , po orce łąk i pastwisk , do mieszania nawozów z glebą , do kruszenia brył i niszczenia chwastów . W ofercie posiagamy glebogryzarki marki HUSQVARNA i BARRETO .

   

 • C 4.Koparki łańcuchowe

 • C 5.Kosiarki

  Kosiarki spalinowe to doskonałe urządzenia do pielęgnacji trwaników od 500 do 3000 m2 . Posiadają kilka wysokości koszenia najczęsciej od 20do 80 mm , duża pojemnośc kosza na trawe ułatwia jej magazynowanie a dodatkowo często posiadają rozdrabnianie przez co w koszu zmieści sie większa ilośc koszonej trawy . W ofercie posiadamy kosiarki i SABO .

 • C 6. Ładowarki przegubowe

 • C 7.Łuparki do drewna

  Łuparki do drewna służą do łupania większych kawałków drewna na mniejsze. Urządzenie jest doskonałym zamiennikiem do siekiery, a praca z nim jest dużo bardziej komfortowa.

  W ofercie posiadamy 2 łuparki elektryczne firmy Guide. Mniejsza o sile ścisku 5t poradzi sobie z mniejszymi kawałkami, z kolei większa łuparka (stojąca) posiada nacisk 8t i dwukrotnie większą długość roboczą. 

 • C 8.Miniładowarki

  Miniładowarki idealnie nadają się do pracy w ogrodzie. Dzięki swoim małym rozmiarom i zwrotności ułatwiają pracę przy przewozie, rozsypaniu i zbieraniu ziemii. W swojej ofercie posiadamy miniładowarki firmy Bobcat.

 • C 9.Nożyce do żywopłotu

  Nożyce do żywopłotu służą do pielęgnacji i przycinania nadmiernych i zbyt długich gałęzi. Dzięki dwustronnej listwie tnącej, przeznaczonej do cięcia w pionie i w poziomie sprawnie radzą sobie z pracą. W ofercie posiadamy nożyce firmy Stihl.

 • C 10.Dmuchawy

  Dmuchawy ogrodnicze służą do utrzymywanie porządku w ogrodzie i miejscu pracy. Dmuchawa dzięki silnym wydmuchom doskonale czyści powierzchnie z liści i błota.

 • C 11.Opryskiwacze

  Opryskiwacze ze zbiornikami na ciecze doskonale nadają się do rozpylania środków  przeciw chwastom , szkodnikom lub w celu ochrony roślin . Idealne dla posiadaczy dużych parków i ogrodów . Z lancą teleskopową i dodatkową dyszą płaską . Dzielą się na ręczne , plecakowe i spalinowe .

 • C12.Pilarki łańcuchowe

  W ofercie posiadamy pilarki łanćuchowe Stihl -MS180 . Maszyny charakteryzują się wysoką mocą przy dużej poręczności i lekkości . Doskonale nadają się od zadań profesjonalnych jak i prac wokół domu - gospodarstwa . 

   

 • C13.Podkaszarki

   

  Podkaszarki ( kosy ) spalinowe znajdują zastosowanie w leśnictwie przy pielęgnacji upraw leśnych oraz podczas prac pielęgnacyjnych w sadach owocowych i trawnikach . Optymalne do cięcia gęstych zarośli i sękatych krzewów . Doskonale nadają się do pierwszej trzebieży . W ofercie posiadamy podkaszarki marki STIHL  FS 450 , FS 480 , FS 550 .

 • C14.Rozdrabniacze do gałęzi (rębaki)

  Rozdrabniacze gałęzi (rębaki) pozwalają rozdrobnić gałęzie o średnicy do 24 cm średnicy . Rozdrobnione resztki można wykorzystać jako opał , ściółkę na rabaty lub wrzucić na kompost (zrębki rozłożą się szybciej niż gałęzie) aby uzyskać z nich naturalny nawóz . Posiadamy w ofercie 7 rodzajów rozdrabniaczy LGU MASTER II, JENSEN A518, JENSEN A530 DI, JENSEN T530, JENSEN A425 DI, JENSEN A328 DI, JENSEN A231 DI (wszystkie umiejscowione na przyczepie z aktualnym przeglądem technicznym i OC lub na gąsienicach), zasilane spalinowymi silnikami Kubota , Hatz , Honda .

 • C15.Walce do gleby

  Walce do gleby służą do niwelowania nierówności i ubytków w glebie, powstałe przez wszelkiego rodzaju szkodniki. Walec z dodatkowymi kolcami umożliwia lepsze napowietrzenie gleby, dzięki czemu ziemia lepiej chłonie wodę i składniki odżywcze.

 • C16.Wertykulatory

  Wertykulacja to nacinanie i oczyszczanie ( usuwanie mchu i zbitej suchej trawy ) z trawnika w celu napowietrzenia części podziemnych darni, pomaga krzewieniu się korzeni, dotarciu nawozów, powietrza i wilgoci do najgłębszych części trawnika . Dzięki wertykulacji wiosennej lub jesiennej korzenie trawnika rozrastają się głęboko a co za tym idzie sam trawnik lepiej znosi trudne warunki np. susze .
  Wertykulacja przeprowadzana maszynami spalinowymi przynosi najlepsze efekty przy małym nakładzie fizycznej pracy . W ofercie posiadamy trzy modele werykulatorów marki SABO .

 • C17.Wiertnice ( świdry ) glebowe

   

  Wiertnice glebowe wykożystywane są do wykonywania otworów pod znaki drogowe , słupy ogrodzeniowe , sadzonki roślin ozdobnych i drzewek . Szczególnie przydatne w trudnym lub twardym terenie . Znakomicie ułatwiają i przyspieszają prace . W ofercie posiadamy wiertnice jedno (wiertła maks 15cm średnica) i dwuosobowe (wiertła maks 30cm średnica) marki STIHL .


 • C18.Wycinarki do darni ( trawy )

  Wycinarki do darni służą do szybkiego usuwania z trawnika zniszczonych fragmentów darni. Dodatkowo doskonale nadaje się do zrywania odcinania darni w celu założenia siatki lub założenia instalacji elektrycznych. 

  W ofercie mamy spalinowe wycinarki firmy Garden Master, Camon. Głębokość noży sięga do 3,5cm a szerokość robocza to ok. 30 cm.

 • C 19. Wozidło samozaładowcze gąsienicowe